Spor Genetiği

Bazı genetik varyasyonlar vücut yapınızı kontrol ederler. Bu yüzden kas hücrelerinizin gücü ve dayanıklılığı üzerinde önemli etkiye sahiptirler. Bu genler sayesinde bazı kişiler yüksek kas gücü oluşturup hızlı yanıt vermeye uygunken, dayanıklılık sporlarına uygun kişilerde kan dolaşımını  geliştiren daha zayıf ve yavaş çalışan kas hücreleri mevcuttur.

Genetik analiz sayesinde güç ya da dayanıklılık sporlarına olan genetik yatkınlığınızı belirleyerek bu doğrultuda atletik yöneliminizi belirleyebiliyoruz.

“Burada yapılan 50’den fazla genin analiziyle, sağlıklı ve atletik performansı etkileyebilen metabolik eksikliklerin belirliyor ayrıca  bu etkilerin ortadan kaldırılabilmesini mümkün kılıyoruz.”

Genleriniz, bazı besinlerin vücudunuz tarafından nasıl emildiğini de kontrol eder ve onların sağlıklı formlara dönüşmesini sağlar. Kalsiyum emilimi, vücudun bazı gıda içeriklerine nasıl yanıt verdiği, performansı etkileyen kirletici maddelerin detoksifikasyonunun nasıl gerçekleştiği ve eklemlerinizin sağlığını koruyabilmek için mikrobesinlere ne kadar ihtiyaç duyduğunuz gibi konularda bireysel farklılıklar mevcuttur.

Burada yapılan 50’den fazla genin analiziyle, sağlıklı ve atletik performansı etkileyebilen metabolik eksikliklerin belirliyor ayrıca  bu etkilerin ortadan kaldırılabilmesini mümkün kılıyoruz.

“Hedefe yönelik bir koruma programıyla, genetik açıdan artmış risk faktörünüzü minimize edebiliriz.”

Başka genler de immün sistemin saldırganlığını düzenler. Genetik varyasyon taşıyabilen bu genler, immün sistemin daha saldırgan olmasına yol açarak dokulara verilen zararı arttırabilir. Aynı şekilde bazı genetik varyasyonlar tendon yaralanması riskini arttırabilir. Hedefe yönelik bir koruma programıyla, genetik açıdan artmış risk faktörünüzü minimize edebiliriz.

Genetik spor beslenme programı sayesinde daha iyi performans sergileyebilmeniz için genetik gücünüzü ve zayıflıklarınızı en doğru şekilde yönetebilmenize yardımcı olmaktayız.

Size Ulaşalım

Kişiye Özel Tıp Uygulamaları

Kişiye Özel Tıp Uygulamaları

Copyright © 2017 PerMed Özel Sağlık Hizmetleri Laboratuvar Ar-Ge San. ve Tic. A.Ş. Her hakkı saklıdır.

Ayazmadere Cad. Yeşilçimen Sok. No.7 Kat 1 Çevik İş Merkezi Fulya, Şişli