Kişiye Özel Tıp

Daha uzun bir ömür elinizde…

 

Hastalıklarla savaşmanın en ideal şeklinin hiç hastalanmamak olduğunu öteden beri vurgulamakta ve bu konuda tıp bilimlerinin yol gösterici faaliyetlerine “koruyucu hekimlik” demekteyiz. Bu kavramın elbette çevre ve yaşam koşullarının iyileştirilmesi gibi önemli sosyoekonomik komponentleri var, ama günümüzde insan sağlığı ile ilgili modern tıbbın hedeflerine baktığımızda, çıtanın bir hayli yükselmiş olduğunu fark ediyoruz.

“Peki, ne istiyoruz?”

Uzun yaşamak istiyoruz ama yaşlanmak istemiyoruz. Hastalanmak istemiyoruz. Güzel görünmek istiyoruz ama bunun için aç kalmayı ya da spor yaparak yorulmayı pek tercih etmiyoruz.

“Peki bunu nasıl başaracağız?”

Kozmetik dermatoloji, estetik cerrahi, beslenme ve metabolizma hastalıkları, endokrinoloji, anti-aging, tüm tıbbi laboratuvar branşları, farmakoloji ve genetik bu konulara yoğunlaşan tıbbi bilim dalları. Bunun yanında “tamamlayıcı tıp” alanları da var. Ortak yaklaşım ise kişiler arasındaki farklılığın temel nedeni olan genlerin tüm yaşam döngüsünde oynadığı rolle ilişkili. Yol haritası da öncelikle genlerin fonksiyonunun çok iyi bilinmesi, sonra insandan insana değişen genetik farklılaşmaya göre kişisel özelliklerin, duyarlılıkların ve hastalık risklerinin saptanabilmesi, daha sonra yaşam biçimi ve alışkanlıkların bu özelliklere göre yeniden tasarımı, gerektiğinde sık tıbbi kontrol ve erken müdahale, son olarak da mümkün olabildiğinde bozuk genetik yapının düzeltilmesi şeklinde.

İşte, Kişiye Özel Tıp, yukarıda anılanları bir bütün halinde bireylerin hizmetine sunmayı amaçlayan, tıp ve tıp teknolojilerindeki ilerlemeye paralel olarak farklılık ve gelişim göstermekte olan bir dinamik metodolojiyi tarif etmektedir.

Size Ulaşalım

Kişiye Özel Tıp Uygulamaları

Kişiye Özel Tıp Uygulamaları

Copyright © 2017 PerMed Özel Sağlık Hizmetleri Laboratuvar Ar-Ge San. ve Tic. A.Ş. Her hakkı saklıdır.

Ayazmadere Cad. Yeşilçimen Sok. No.7 Kat 1 Çevik İş Merkezi Fulya, Şişli