Genetik Beslenme

Obezite olgularının %80’inin genlerimizden kaynaklandığı tahmin edilmektedir. Her birey farklı genleri taşıyabildiğinden, kiminin vücudunda zararlı yağların emilimi çok daha fazla olurken, diyetleri iki kat daha fazla yağ içeren bazı kişilerde yalnızca vücudunun ihtiyacı kadar yağ emilimi gerçekleşmektedir.

“İnsan genetiği çalışmalarının getirdiği olanaklar sayesinde hangi zayıflama yönteminin size uygun olduğunu paylaşıyoruz.”

Bu durum karbonhidratlarda da benzerlik gösterir; bazı kişiler diyetlerindeki karbonhidratlar nedeniyle kilo alırken, bazılarının kiloları karbonhidrat miktarından etkilenmemektedir. Optimum sporun şekli ve miktarı da genlere bağlıdır. Düzenli egzersiz bazı kişilerin süratle kilo vermelerine yardımcı olurken, bazılarında daha az etkili olabilmektedir. Bu durum kalori kısıtlamasında da benzerlik gösterir. Bazıları daha az kalorili yiyeceklerle beslenerek kolayca kilo verebilirken, bazı kişilerde süreç daha uzun ve yöntem daha az etkili olabilmektedir.

İnsan genetiği çalışmalarının getirdiği olanaklar sayesinde hangi zayıflama yönteminin size uygun olduğunu paylaşıyoruz. Genetik profiliniz, hangi gıdalardan uzak durmanız gerektiğini ve hangilerini tereddütsüz yiyebileceğinizi göstermektedir. Arzu ettiğiniz kiloya kısa sürede ulaşabilmeniz ve sonrasında kilonuzu koruyabilmeniz için gerekli olan optimum egzersiz ve günlük kalori miktarlarını da sağlıyoruz.

Size Ulaşalım

Kişiye Özel Tıp Uygulamaları

Kişiye Özel Tıp Uygulamaları

Copyright © 2017 PerMed Özel Sağlık Hizmetleri Laboratuvar Ar-Ge San. ve Tic. A.Ş. Her hakkı saklıdır.

Ayazmadere Cad. Yeşilçimen Sok. No.7 Kat 1 Çevik İş Merkezi Fulya, Şişli